İade İşlemleri ve Teslimat Koşulları

İade İşlemleri
Ürünü teslim alırken paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer ürün yanlış gelmiş ise ya da üründe herhangi bir hasar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü geri gönderiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği şekli ile iade etmekle yükümlüdür.
Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Siparişinizdeki ürünleri veya ürünü iade etmek istediğinizde uyulması gerekli ana kural aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade etmenizdir. (Ürünün iade sebebini belirten bir notu faturanın yanına koymanız büyük önem arz etmektedir.)

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da iletişim bilgilerimizden yetkili bölüm ile görüşüp güncel gönderi seçeneklerine göre gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

* Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız bir sağlık danışmanından yardım almanızı tavsiye ederiz.

İade İşlemleri
Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.

Teslimat Koşulları

Bütün Siparişleriniz  en az 3 iş günü içerisinde kargolanır. ( Sorun çıkması veya özel değişikliklerde bu süre artmaktadır )
Teslimat süresi mesafeye göre 1-3 gün arasındadır.
Resmi tatil günlerinde verdiğiniz siparişler takip eden ilk 3 iş gününde kargo firmasına teslim edilir.